Odwiedź nasze media społecznościowe

Siła wspólnego działania od 1994 roku

Jesteśmy firmą rodzinną, działającą na rynku lokalnym nieustannie od 1994 roku, stale zwiększając dostępność swoich usług

Kartka z kalendarza

Nasza firma na przestrzeni lat

Przejdź z nami przez historię powstania naszej firmy, najważniejsze wydarzenia, sukcesy. Poznaj nas od zupełnie innej strony. Poniżej znajdziesz zdjęcia, które upamiętniają wybrane momenty z historii naszej firmy.

Firma Optometria Karczewski powstała we wrześniu 1994 roku jako zakład optyczny prowadzony jednoosobowo. Dzięki wysokiej jakości usług, indywidualnemu podejściu do klientów, dobremu przeglądowi i znajomości rynku optycznego udało nam się zdobyć zaufanie mieszkańców Torunia. Aby zaspokoić potrzeby naszych Klientów oraz zdobyć jak największy udział w rynku, sukcesywnie i konsekwentnie zwiększaliśmy zasięg naszych świadczeń otwierając kolejne salony optyczne.

Początkowo na terenie Torunia, później także w jego okolicach : Aleksandrów Kujawski, Ciechocinek, Kruszwica, Bydgoszcz oraz Strzelno. Zasadą jaką przyjęliśmy było zaistnienie naszych placówek we wszystkich częściach miasta, tak aby Państwo nie musieli szukać swojego optyka, lecz aby stały się one naturalnym sąsiedztwem ich miejsc pracy i domów, aby ICH optyk był zawsze w pobliżu. W dniu dzisiejszym na terenie Grodu Kopernika i w jego okolicach działa już trzynaście pracowni optycznych z charakterystycznym znakiem firmowym. W grudniu 2012 powstał salon dziecięcy Optometria Karczewski KIDS stworzony z myślą o naszych najmłodszych klientach.

Maciej Karczewski

Poznaj założyciela Optometria Karczewski

Założyciel i właściciel firmy przeszedł długą drogę zawodową w Polsce, Niemczech i Austrii. Pierwsze kroki w optycznym rzemiośle przechodził w Polsce pod okiem jednego z najwybitniejszych polskich optometrystów Bernarda Mrozińskiego, który „wyprodukował” ponad 50 optyków. Aby dorównać swojemu mistrzowi, po zdobyciu polskich uprawnień optycznych, wyjechał do Niemiec gdzie po powtórzeniu europejskich egzaminów i nostryfikacji uprawnień rozpoczął studia na Wyższej Szkole Optyki i Optometrii (FfAO Hermann Pistor) w Jenie.

Dowiedź się więcej

Dlaczego warto nam zaufać

Posiadamy szeroki asortyment produktów i usług

W naszej ofecie można znaleźć oprawy okularowe marek premium w doskonałych cenach. Nasi specjaliści są zawsze gotowi i chętni do pomocy aby doradzić i dopasować odpowiednie produkty. Nasza kadra stale się szkoli, dzięki czemu jesteśmy w stanie oferować coraz lepszą jakość naszych usług.

Posiadamy 13 salonów rozlokowanych w 6 miastach województwa kujawsko-pomorskiego. Jako nieliczni oferujemy m.in. badania stożna rogówki czy chociażby badania pod kątem soczewek twardych, posiadamy także specjalistyczny salon przeznaczony tylko dla dzieci gdzie wykonujemy badania i ćwiczenia ortoptyczno-pleoptyczne.

Nasi partnerzy