Optometrysta Maciej Karczewski pomógł najstarszemu olimpijczykowi z Torunia

 

W tym tygodniu toruński optometrysta Maciej Karczewski zaprosił do swojego salonu przy ul. Mickiewicza najstarszego olimpijczyka z Torunia Tadeusza Tulidzińskiego. Karczewski ufundował 88-latkowi badanie oraz nowe okulary.

Tadeusz Tulidziński to postać mało znana i przez wielu zapomniana. Nieliczni wiedzą, że aktualnie jest najstarszym żyjącym olimpijczykiem z Torunia. W 1952 roku jako bramkarz KS Pomorzanin Toruń został powołany do reprezentacji Polski w hokeju na trawie na Igrzyska Olimpijskie w Helsinkach. W Finlandii biało-czerwoni zajęli 6. miejsce.

Co ciekawe Tulidziński był wszechstronnym sportowcem – grał również w hokeja na lodzie oraz w piłkę nożną. – Udało mi się nawet zagrać kilka meczów w piłkarskiej drugiej lidze – wspomina. 88-latek nieśmiało zdradza także, że popularna hala „Olimpijczyk”, która znajduje się na osiedlu Bydgoskie Przedmieście została tak nazwana właśnie ze względu na jego występ w Helsinkach. Kilkadziesiąt lat temu sportowiec pracował nieopodal hali jako modelarz.

Dziś Tadeusz Tulidziński odpoczywa na zasłużonej emeryturze. Niestety jest osamotniony – jego żona zmarła kilkanaście lat temu, a dzieci żyją w Niemczech. Ze względu na epidemię koronawirusa nie odwiedza swojego domu pomocy społecznej. – Mam nadzieję, że wkrótce uda się wrócić do normalności. DPS jest już otwarty, ale z ograniczeniami, na razie wolę więc odczekać i nie przebywać w większych grupach – mówi Tulidziński.

W czasie stanu epidemicznego 88-latek najwięcej czasu spędza w domu – przed telewizorem, z prasą czy książkami. Boryka się jednak z wadą wzroku. O problemach legendarnego bramkarza KS Pomorzanin Toruń dowiedział się optometrysta z Torunia Maciej Karczewski. Właściciel „Optometria Karczewski” zaprosił sportowca do swojego nowego salonu przy ul. Mickiewicza 90.

Wizyta została oczywiście przeprowadzona z zasadami rygoru sanitarnego. Tadeusz Tulidziński bezpośrednio po badaniu mógł wybrać sobie okulary, które ufundował salon „Optometria Karczewski”. – Przyznam szczerze, że jestem pod ogromnym wrażeniem po tej wizycie. Moje badanie było przeprowadzone przez profesjonalistę, który miał do dyspozycji niesamowity sprzęt. Do tego pan Karczewski okazał mi wielki szacunek i empatię, a co najważniejsze jest po prostu sympatycznym gościem. Dziękuję za gościnę – powiedział Tadeusz Tulidziński.

 

„Optometria Karczewski” to niezwykle popularny optyk. Pierwszy salon powstał w naszym mieście 26 lat temu i od tego czasu systematycznie otwiera kolejne placówki nie tylko w Toruniu, ale także całym województwie. Tak jak już wspomnieliśmy, Tadeusz Tulidziński gościł w nowym salonie w zabytkowej kamienicy przy ul. Mickiewicza 90.

 

Źródło: https://ototorun.pl/artykul/optometrysta-maciej-karczewski/1013622