Maciej Karczewski

IMG_3364Maciej Karczewski – założyciel i właściciel firmy przeszedł długą drogę zawodową w Polsce, Niemczech i Austrii. Pierwsze kroki w optycznym rzemiośle przechodził w Polsce pod okiem jednego z najwybitniejszych polskich optometrystów Bernarda Mrozińskiego, który „wyprodukował” ponad 50 optyków. Aby dorównać swojemu mistrzowi, po zdobyciu polskich uprawnień optycznych, wyjechał do Niemiec gdzie po powtórzeniu europejskich egzaminów i nostryfikacji uprawnień rozpoczął studia na Wyższej Szkole Optyki i Optometrii (FfAO Hermann Pistor) w Jenie.

SZEF
Po zakończeniu studiów i zdobyciu tytułu optometrysty rozpoczął pracę w kilku renomowanych firmach optycznych w Niemczech, kończąc je praktyką w niemieckiej siedzibie firmy Essilor- lidera rynku optycznego na świecie. W związku z zainteresowaniem tej firmy polskim rynkiem powrócił do Polski, aby pomóc w tworzeniu sieci dystrybucyjnej tego koncernu w kraju. Po okresie pracy w Polsce i rozpoznaniu potencjału naszego rodzimego rynku optycznego, podjęto decyzję o powstaniu sieci zakładów optycznych oferujących wysoki standard usług optometrycznych i optycznych.

Obecnie firma prowadzona przez wysokiej klasy personel, koncentruje się na wysokiej jakości pracy i najlepszych kwalifikacjach pracowników. Zatrudniamy trzech optometrystów, czterech mistrzów i pięciu optyków dyplomowanych, pozostała część załogi stale pogłębia swoja wiedzę i wkrótce zdobędzie pierwsze stopnie kwalifikacji zawodowych. Szczególnie ważne w filozofii rozwoju firmy stało się bowiem permanentne podnoszenie jakości usług oraz kwalifikacji personelu.